FAQ

Masz pytania?

Poniżej znajduje się zestaw najczęściej zadawanych do nas pytań. Jeśli nie znalazł_ś odpowiedzi na swoje pytania – pisz lub dzwoń!

Tak. Można przyjść na kilka treningów, potrenować i zobaczyć czy odpowiada klimat i forma treningu, jeśli się spodoba to dopiero się zapisujesz.

Trener prowadzący zajęcia z dziećmi jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie o profilu nauczycielskim wiec dogłębnie zna charakterystykę pracy z dziećmi i młodzieżą, która diametralnie różni się od pracy z doroslymi, o której wielu instruktorów zapomina lub po prostu nie wie. W grupie dziecięcej zajęcia charakteryzują się przede wszystkim szerokim wachlarzem ćwiczeń ogólnorozwojowych pozwalających dla naszych pociech na harmonijny rozwój w zdrowiu. Występuje dużą liczba gier i zabaw ruchowych, ćwiczeń gimnastycznych, a nawet korekcyjno-kompensacyjnych. Techniki kick-boxingu są przeplatane między wyżej wymienionymi ćwiczeniami dla podniesienia atrakcyjności zajęć. Można przyprowadzić dziecko na trening i się przekonać lub po prostu przyjść i obejrzeć zajęcia.

Będziesz potrzebował/a rękawic bokserskich, ochraniaczy piszczel-stopy i ochraniacza na zęby – szczegółowe wymagania co do sprzętu określa trener, więc należy się z nim skonsultować przed zakupem, ponieważ sprzęt musi spełniać określone normy bezpieczeństwa. Koszt zakupu wynosi za rękawice bokserskie od ok. 80 zł a kompletu ochraniaczy piszczel-stopa od ok. 70 zł, ochraniacze na zęby od 8 zł.

W Naszym Klubie trenują dzieci, młodzież i osoby dorosłe.Rozpiętość od 7-go do 50-go roku życia :) , ponieważ kick-boxing może uprawiać każdy - wiek nie ma znaczenia! W grupie dla dzieci ćwiczą dzieci w wieku od 5 do 9 lat i w grupie "Dla wszystkich" trenuje młodzież z dorosłymi (od 16 roku). Zajęcia młodzieżówki (10 - 15 lat) od seniorów niczym się nie różnią więc dla wygody dopasowania godzin treningowych w grupie otwartej ćwiczą razem. W praktyce jest tak, że i tak młodzież ćwiczy z młodzieżą a starsi ze starszymi. Wygoda polega na tym, że możemy wybierać 3 terminy treningowe dziennie o godz. 9.oo, 17.oo i 19.oo przez cały tydzień.

Trening czyni mistrza i zależy o jakich efektach mówimy, bo poprawa kondycji, siły, czy zrzucenie kilku zbędnych kg przyjdzie dość szybko, natomiast jeśli mówimy o umiejętnościach prowadzenia walki to jest bardzo indywidualna sprawa. Każdy jest inny i to tylko zależy od Ciebie jak szybko przyswoisz te umiejętności, a uzależnione to jest także od zaangażowania się podczas treningu. Jeśli na treningu będziesz myślał tylko o nim to ten proces nie będzie trwał długo, ale jak już pisałem wszystko zależne jest od indywidualnych predyspozycji. Dla przykładu trenują u Nas chłopcy co już po 6 miesiącach treningu jechali na zawody przywożąc medale to na opanowanie podstaw średnio potrzeba ok. roku systematycznego treningu.

Kick-boxing jest najskuteczniejszą formą realnej walki w stójce, nie ma tutaj zbędnej filozofii i tajemnych technik, stąd taka jego popularność. Ciosy bokserskie w połączeniu z uderzeniami kolanami i piszczelami czynią go doskonałym narzędziem do samoobrony.

Kickboxing to sport kontaktowy, więc kontuzje mogą się zdarzyć. Natomiast u Nas w klubie szczególną uwagę zwracamy na bezpieczeństwo trenujących dostosowując trening do umiejętności ćwiczących i wymagając wybranych ochraniaczy i rękawic zapewniających bezpieczeństwo podczas treningu a najczęściej spotykane urazy to po prostu siniaki na udach.

Trening trwa 90 minut. Rozpoczyna się rozgrzewką, następnie część główna oparta na doskonaleniu umiejętności technicznych i część końcowa gdzie występują ćwiczenia uspokajające, korekcyjne – to tak ogólnie, bo każdy trening jest inny i jeśli chcesz się dowiedzieć dokładnie musisz przyjść na trening i zobaczyć a najlepiej od razu ćwiczyć- zapewniam, że przeżyjesz :)

Tak. Sporo dziewczyn trenuje u Nas nie tylko z powodu nabycia umiejętności technicznych, ale także z chęci poprawy kondycji i sylwetki na co mają wpływ różnorodne ćwiczenia fizyczne od ćwiczeń w ruchu, przez ćwiczenia siłowe, gimnastyczne, gibkościowe i techniczne.

Tak. Jeżeli nie masz przeciwwskazań lekarskich do uczestnictwa w zawodach sportowych i masz już umiejętności pozwalające na to, to oczywiście zależy nam żeby jak najwięcej osób reprezentowało barwy Białegostoku na arenie ogólnopolskiej jak i międzynarodowej.

Zapisz się na trening!

Rozpocznij swoją przygodę z kick boxingiem już dziś! Niezależnie od poziomu doświadczenia, nasze treningi są dostosowane do Twoich umiejętności. Dołącz do naszej aktywnej społeczności i zdobywaj nowe umiejętności pod okiem doświadczonych instruktorów. Zapisz się na zajęcia i odkryj moc kick boxingowego treningu razem z nami!

  1. Zadzwoń

    +48 696 044 388
  2. Napisz

    human.kickboxing@gmail.com
  3. Przyjdź

    ul. Warszawska 79, "Wars"